Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

W dniu 25.06.2024 r. w godz. 9 -13 mogą nastapić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Paderewskiego. Wynika to z naprawy hydrantu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.         W dniu 25.06.2024 r. w godz. 9 -13 mogą nastapić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Paderewskiego. Wynika to z naprawy hydrantu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.        


SKĄD JEST WODA W ŚWIEBODZINIE?

STRONA GŁÓWNASKĄD JEST WODA W ŚWIEBODZINIE?

Każdego dnia wodociągi świebodzińskie zaopatrują w zimną wodę mieszkańców Gminy Świebodzin. W ciągu doby dostarczamy około 2800 m3 świebodzińskiej kranówki, którą czerpiemy w 100% z ujęć podziemnych, ze studni głębinowych.  ZWKiUK ma swoje ujęcia wody w takich miejscowościach jak: Borów, Chociule, Rusinów, Gościkowo, Rosin, Lubogóra, Raków, Rzeczyca, Wilkowo, Świebodzin I (ujęcie wody przy ul. Wodociągowej) oraz Świebodzin II ( ujęcie wody przy ul. Zachodniej-Elterma).Posiadamy dwa zbiorniki wyrównawcze wody pitnej: na Osiedlu Widok oraz na ulicy Sulechowskiej. Sieć wodociągowa ma ok 122km i jest wykonana z takiego materiału jak: żeliwo, stal, azbesto-cement, PVC i PE.

Najwyższą jakość świebodzińskiej kranówki gwarantują nasze nowoczesne stacje uzdatniania. Tam woda przechodzi szereg procesów, nad prawidłowym przebiegiem czuwają zarówno: Akredytowane Laboratoria oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna. Dzięki temu woda jest czysta, smaczna, zdrowa i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Świebodzińska kranówka jest woda twardą, co oznacza, że zawiera cenne dla ludzkiego organizmu minerały, w szczególności magnez i wapń. Zawartość tych makroelementów w wodzie uzdatnianej przez poszczególne stacje może się nieznacznie różnić.

Ma na to wpływ jakość wody ujmowanej oraz zastosowany proces uzdatniania, dostosowany do parametrów ujmowanej wody. Nad jakością wody, którą codziennie dostarczamy mieszkańcom, czuwamy na każdym etapie jej uzdatniania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nasze przedsiębiorstwo odpowiada za jakość wody w posiadanych sieciach wodociągowych. Przypominamy, że na smak, zapach i kolor wody w kranie wpływ ma również stan instalacji wewnętrznej, za którą odpowiada właściciel lub administrator budynku.

Jednak na tym nie kończy się rola naszego przedsiębiorstwa. Zużyta woda, czyli ścieki, siecią kanałów kierowana jest do oczyszczalni, skąd dopiero po usunięciu zanieczyszczeń, może trafić do Strugi Świebodzińskiej.

     
 PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ