Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


PRZYJDŹ DO NAS

STRONA GŁÓWNAEDUKACJA EKOLOGICZNAPRZYJDŹ DO NAS

ODWIEDŹ NAS - ZGŁOŚ WYCIECZKĘ

 

Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne z gminy Świebodzin na wycieczkę po Oczyszczalni lub po Stacji Uzdatniania Wody.

 

 

Na oczyszczalni jest możliwość zapoznania się z urządzeniami, służącymi do oczyszczania ścieków, jak również z przebiegiem procesu technologicznego oczyszczana wraz z możliwością wykorzystania wody oraz produktów odpadowych powstałych po tym procesie. Po krótkim spacerze zapraszamy do Laboratorium, w którym uczniowie mają możliwość wykonać  proste doświadczenia, polegające na sporządzeniu własnej mieszaniny ścieków wraz z system mechanicznego ich oczyszczania – zbudują własną mini oczyszczalnię ścieków. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się również z przebiegiem procesu sedymentacji osadu oraz obserwować jak w czasie rozkładają się powszechnie wykorzystywane przez ludzi materiały (ekologiczny papier toaletowy, zwykły biały papier toaletowy, nawilżany papier toaletowy, mokre chusteczki). Na koniec zajęć można zobaczyć pod mikroskopem mikroorganizmy biorące udział w procesie oczyszczania ścieków. Uczniowie otrzymują on nas  broszury informacyjne w zakresie oszczędzania wody oraz kosztów z tym związanych, a także stworzoną przez nas ulotkę z informacją czego nie należy wrzucać do toalety.

 

 

 

Zapraszamy również na Stację Uzdatniania Wody, a jesteśmy w posiadaniu ich 11 ( w takich miejscowościach jak: Borów, Chociule, Rusinów, Gościkowo, Rosin, Lubogóra, Raków, Rzeczyca, Wilkowo, Świebodzin I (ujęcie wody przy ul. Wodociągowej) oraz Świebodzin II ( ujęcie wody przy ul. Zachodniej-Elterma). Można zobaczyć studnię głębinową oraz urządzenia, które biorą czynny udział w procesie technologicznym uzdatniania wody.


Zapraszamy do wysłania zgłoszenia. 

Skontaktujemy się na podany numer telefonu.


Do zobaczenia!PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ