Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Wilkowo

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Wilkowo

STACJA UZDATNIANIA WODY W WILKOWIE

 

Stacja Uzdatniania Wody zaopatruje w wodę mieszkańców w miejscowości Wilkowo. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 62 i 103 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 50 m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr WR.ZUZ.7.421.45.2019.RN z dnia 29 kwiecień 2019 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych sterowanych i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających. Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

 

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody (zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody we Wilkowie jest ustanowiony decyzją nr WR.ZUZ.7.4100.41.2.2018.AB z dnia 19 lipca 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o łącznej powierzchni 1200 m2.

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ