Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Świebodzin I

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Świebodzin I

STACJA UZDATNIANIA WODY W ŚWIEBODZINIE I

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Świebodzin zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Świebodzin, Ługów, Lubinicko, Jeziory i Grodziszcze. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą jedenastu studni z głębokości 78-95 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 450m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr BOŚ.6341.36.2015.RN
z dnia 29 grudzień 2015 roku.

 

ZOBACZ JAKIE ULICE OBEJMUJE SUW I

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych sterowanych czujnikiem zamontowanym w zbiorniku retencyjnym i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających. Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

 

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody (zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Świebodzinie I jest ustanowiony decyzją nr WR.ZUZ.7.4100.41.1.2018.AB z dnia 10 lipca 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o łącznej powierzchni 9 868 m2.
 

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

OCENA JAKOŚCI WODY 2020

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2019

 

 

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ