Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

W dniu 25.06.2024 r. w godz. 9 -13 mogą nastapić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Paderewskiego. Wynika to z naprawy hydrantu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.         W dniu 25.06.2024 r. w godz. 9 -13 mogą nastapić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Paderewskiego. Wynika to z naprawy hydrantu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.        


Ocena jakości wody - SUW Rusinów

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Rusinów

STACJA UZDATNIANIA WODY W RUSINOWIE

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Rusinów zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Rusinów, Glińsk i Witosław. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 81 i 86 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 44m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr BOŚ.6341.23.2016.RN z dnia 29 sierpień 2016 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających.  Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody ( zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Rusinowie jest ustanowiony decyzją PO.ZUZ.1.4100.356.2018.KO z dnia 16 styczeń 2020 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej.

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2024

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ