Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Rusinów

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Rusinów

STACJA UZDATNIANIA WODY W RUSINOWIE

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Rusinów zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Rusinów, Glińsk i Witosław. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 81 i 86 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 44m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr BOŚ.6341.23.2016.RN z dnia 29 sierpień 2016 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających.  Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody ( zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Rusinowie jest ustanowiony decyzją PO.ZUZ.1.4100.356.2018.KO z dnia 16 styczeń 2020 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej.

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ