Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Rosin

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Rosin

 

STACJA UZDATNIANIA WODY W ROSINIE

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Rosin zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Rosin, Podlesie i Kępsko. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 33 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 53m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr OŚR.III.6223-35/10 z dnia 27 grudnia 2010 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych sterowanych czujnikiem zamontowanym w zbiorniku retencyjnym i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających. Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

 

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody (zawartość manganu, żelaza oraz mętność), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Rosinie jest ustanowiony decyzją nr WR.ZUZ.7.4100.41.8.2018.AB z dnia 23 lipca 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o łącznej powierzchni 1 200 m2.

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2024

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ