Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Lubogóra

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Lubogóra

STACJA UZDATNIANIA WODY W LUBOGÓRZE

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Lubogóra zaopatruje w wodę mieszkańców tej miejscowości. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 78,00 i 86,00 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 62,85 m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr BOŚ.6341.24.2016.RN z dnia 29 sierpnia 2016 roku.

 

Woda surowa ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych i tłoczona na urządzenia uzdatniające. Uzdatnianie wody odbywa się w procesach napowietrzania i filtracji na filtrach ciśnieniowych pośpiesznych. Uzdatniona woda kierowana jest następnie do zbiornika wyrównawczego o pojemności 30 m3. 

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu do rurociągu wody uzdatnionej przed zbiornikiem retencyjnym. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody (zawartość manganu i żelaza), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Lubogórze jest ustanowiony decyzją nr WR.ZUZ.7.4100.41.6.2018.AB z dnia 19 lipca 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o łącznej powierzchni 946 m2.

OCENA JAKOŚCI WODY 2024

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

OCENA JAKOŚCI WODY 2020

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ