Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Gościkowo

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Gościkowo

STACJA UZDATNIANIA WODY W GOŚCIKOWIE

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Gościkowo zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Gościkowo, Jordanowo, Nowy Dworek. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 67,0 i 82,0 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 51,0 m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr PO.ZUZ.1.421.95.2019.AK z dnia 9 sierpnia 2019 roku.

 

Pompy głębinowe sterowane czujnikami poziomu wody z elektrodami CPW zamontowanymi w zbiorniku retencyjnym tłoczą wodę ze studni nr 3 i nr 4 do aeratora znajdującego się w budynku stacji. W aeratorze zachodzi ciśnieniowe napowietrzanie wody powietrzem dostarczanym przez sprężarkę i utlenianie związków żelaza i manganu.

 

Napowietrzona woda przepływa następnie przez filtry ciśnieniowe do zbiornika retencyjnego. Uzdatnioną wodę pompownia II podaje do sieci wodociągowej. Z uwagi na dobrą pod względem bakteriologicznym jakość wody, nie wymagana jest ciągła jej dezynfekcja. Środek dezynfekujący podchloryn sodu może być dozowany za filtrami. Płukanie filtrów odbywa się wodą uzdatnioną i powietrzem.

 

Obszar ujęcia wody w Gościkowie jest ustanowiony decyzją nr PO.ZUZ.7.4100.20.2019.KH z dnia 17 stycznia 2020 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej.

 

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2021
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ