Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Chociule

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Chociule

 

STACJA UZDATNIANIA WODY W CHOCIULACH

 

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Chociule zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości takich jak: Chociule, Rudgerzowice i Osogóra. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 75 i 77 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 53m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr BOŚ.6341.42.2015.RN z dnia 15 styczeń 2016 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających.  Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

 

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej.

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie
w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody ( zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Chociulach jest ustanowiony decyzją WR.ZUZ.7.4100.41.7.2018.AB z dnia 23 lipiec 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o powierzchni 3420 m2.

 

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ