Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Ocena jakości wody - SUW Borów

STRONA GŁÓWNAWODAOcena jakości wody - SUW Borów

 

STACJA UZDATNIANIA WODY W BOROWE

 

Stacja Uzdatniania Wody zaopatruje w wodę mieszkańców w miejscowości Borów. Pobór wód podziemnych z ujęcia wody odbywa się za pomocą dwóch studni z głębokości 68,5 i 69 metrów p.p.t. Zatwierdzone zasoby eksploatacyjne ujęć wody wynoszą 67 m3/h. Na eksploatację ujęcia wody, Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. posiada pozwolenie wodnoprawnego nr WR.ZUZ.7.421.45.2019.RN z dnia 29 kwiecień 2019 roku.

 

Woda ze studni wierconych pobierana jest za pomocą pomp głębinowych sterowanych
i tłoczona jest do urządzeń uzdatniających. Woda zostaje napowietrzona w aeratorze, a następnie poddana jest filtracji na filtrach pospiesznych ciśnieniowych.

 

Uzdatniona woda kierowana jest do zbiornia retencyjnego, a następnie do sieci wodociągowej. 

 

Stacja wyposażona jest w urządzenia do dezynfekcji wody, która wykonywana jest doraźnie w razie konieczności poprzez dozowanie podchlorynu sodu. Proces uzdatniania wody został dobrany na podstawie parametrów wody (zawartość manganu oraz żelaza ), które charakteryzują się podwyższonymi wartościami.

 

Obszar ujęcia wody w Borowie jest ustanowiony decyzją nr WR.ZUZ.7.4100.41.4.2018.AB z dnia 19 lipca 2019 roku przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jako teren ochrony bezpośredniej, o łącznej powierzchni 898 m2.

OCENA JAKOŚCI WODY 2023

OCENA JAKOŚCI WODY 2022

OCENA JAKOŚCI WODY 2021

 
PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ