Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

W dniu 22.02.24 r. nastąpią przerwy w dostawie wody od 09:00 do 15.00 dla mieszkańców i instytucji w Świebodzinie przy ul. Zacisze, Winna Góra, Os. Dębowe Wzgórze oraz dla m. Rozłogi (w tym Os. Zielone Wzgórze).Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody. Za utrudnienia przepraszamy.                W dniu 22.02.24 r. nastąpią przerwy w dostawie wody od 09:00 do 15.00 dla mieszkańców i instytucji w Świebodzinie przy ul. Zacisze, Winna Góra, Os. Dębowe Wzgórze oraz dla m. Rozłogi (w tym Os. Zielone Wzgórze).Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody. Za utrudnienia przepraszamy.               


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIWAŻNY KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW OS. WIDOK, UL. ZACHODNIEJ ORAZ ROZŁÓG

WAŻNY KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW OS. WIDOK, UL. ZACHODNIEJ ORAZ ROZŁÓG

2022-03-11

Informujemy, że w próbce wody pobranej przez PSSE w punkcie poboru stwierdzono obecność bakterii.
Dobra wiadomości jest taka, że w próbce tej nie stwierdzono obecności bakterii chorobotwórczych Escherichia coli ( e.coli ).

Jednocześnie informujemy, że w wynikach badań pobranych w tym samym dniu i w tym samym miejscu poboru przez inne akredytowane ( równoważne ) laboratorium zewnętrzne NIE STWIERDZONO OBECNOŚCI JAKICHKOLWIEK BAKTERII.

Wyniki analiz załączamy poniżej.

W związku z powyższym zgodnie z komunikatem PPIS w Świebodzinie, do czasu odwołania, zaleca się wodę do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością,
a także do kąpieli noworodków – używać wyłącznie po przegotowaniu.


Woda bez przegotowania może być wykorzystywana do innych celów socjalno - bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych ( WC ).

Informujemy, że zleciliśmy w dniu 11.03.2022 r. pobranie dodatkowych próbek wody do analizy mikrobiologicznej przez akredytowane laboratorium, celem potwierdzenia lub wykluczenia obecności bakterii w wodzie.

Wyniki tych badań będą znane w dniu 14.03.2022 ( poniedziałek ).

O wynikach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

 PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ