Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIInformacja dla mieszkańców Osiedla Widok numer 18A, 22, 23, 24, 24C, 24D, 25, 26, 27, 31, 50B

Informacja dla mieszkańców Osiedla Widok numer 18A, 22, 23, 24, 24C, 24D, 25, 26, 27, 31, 50B

2021-07-19

Informujemy, że w sprawozdaniu z badań wody w próbce pobranej w dniu 15.07.br. przez PPIS w Świebodzinie w punkcie poboru w hydroforni Widok II m. Świebodzin w wyniku oznaczenia wskazano 1 jtk bakterii przy jednoczesnym podaniu niepewności wyniku od 0 jtk do 8 jtk.
Wskazana powyżej niepewność wyniku oznacza, że w rzeczywistości mikroorganizmów w próbce może nie być w ogóle lub może być ich 8 jtk. Podanie wartości niepewności pozwala rozjaśnić niedokładność metody badawczej, która to wynika z badania żywych organizmów.
Chcąc uzyskać pewność że zdrowie naszych mieszkańców nie jest zagrożone, w tym samym dniu Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie zlecił akredytowanemu laboratorium pobranie próbki wody z tego samego punktu oraz w dwóch innych miejscach w mieście.
Po otrzymaniu sprawozdania z tych badań wynika, że ilość bakterii w wodzie równa się 0 jtk. we wszystkich punktach.
Wyniki dostępne poniżej.
Niezależnie od powyższego podejmując daleko idące działania prewencyjne zgodnie z komunikatem PPIS w Świebodzinie, do czasu odwołania, zaleca się wodę do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków – używać wyłącznie po przegotowaniu.
O wszelkich zmianach i podejmowanych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.


PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ