Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIInstalacja fotowoltaiczna na Oczyszczalni Ścieków na ul. Młyńskiej w Świebodzinie

Instalacja fotowoltaiczna na Oczyszczalni Ścieków na ul. Młyńskiej w Świebodzinie

Instalacja fotowoltaiczna na obiekcie miejskiej oczyszczalni ścieków o mocy 162,085 kW to jedna z większych inwestycji realizowana przez Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 os priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.1 Odnawialne źródła energii.

Po oddaniu do użytkowania będzie ona pozyskiwała i przetwarzała energię słoneczną, której wartość wyniesie blisko 150 MWh energii elektrycznej rocznie.

Na początku 2021 roku zamontowano konstrukcję, 421 modułów fotowoltaicznych oraz 8 falowników ( 7 szt. o mocy 20 kW i 1 szt. o mocy 15 kW ). Roboty budowlane wraz z dokumentacją powykonawczą zostały zakończone do 31.05.2021 r., a pozostałe prace dotyczą podłączenia instalacji do sieci energetycznej przy współudziale Enea Operator.

Na początku lipca 2021 roku miała miejsce wymiana przekładników napięciowych i prądowych po stronie SN w stacji transformatorowej na obiekcie miejskiej oczyszczalni ścieków.

    

Podłączenie instalacji do sieci energetycznej będzie możliwe po wykonaniu zmian w sieci w Głównym Punkcie Zasilania ( GPZ ) po stronie Enea Operator.

Powyższe czynności Enea Operator wykonała w terminie tj. do 25 września 2021 roku.

Planowany odbiór instalacji przez Enea Operator przypada na dzień 15.11.2021 roku.

    

Po odbiorze instalacji przez Enea Operator i dokonaniu formalności po stronie Wykonawcy robór budowlanych możliwy będzie finalny odbiór instalacji.

W dniu 08.12.2021 r. nastąpił formalny odbiór końcowy robót budowlanych instalacji fotowoltaicznej, znajdyującej się na obiekcie miejskiej oczysczalni ścieków.

 

   

 

 

 

 

 PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ