Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIInstalacja fotowoltaiczna na Stacji Uzdatniania Wody na ul. Wodociągowej w Świebodzinie

Instalacja fotowoltaiczna na Stacji Uzdatniania Wody na ul. Wodociągowej w Świebodzinie

Aż 199,815 kW bedzie miała instalacja fotowoltaiczna zamontowana na obiekcie należącym do Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie położonym przy ulicy Wodociągowej.

To największa inwestycja realizowana przez spółkę w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 os priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.1 Odnawialne źródła energii.

Na początku 2021 roku wykonawca zamontował 519 paneli fotowoltaicznych i 10 falowników. ( 7 szt. o mocy 20 kW i 3 szt o mocy  15 kW ). Obecnie oczekujemy na podłączenie instalacji do sieci energetycznej, które nastapi po budowie nowej stacji transformatorowej przez Enea Operator.

Roboty budowlane zostały zakończone do 31.05.2021 roku, a pozostałe prace dotyczą podłączenia instalacji do sieci energetycznej przy współudziale Enea Operator.

 

W dniu 04.02.2022 r. Enea Operator otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę stacji transformatorowej.

Po otrzymaniu decyzji pozwolenie na budowę Enea Operator ogłosiła postępowanie na wybór Wykonawcy budowy stacji transformatorowej.

W dniu 29.04.2022 r. Wykonawca zakończył prace związane z budową stacji i rozpoczęły się czynności odbiorowe, po których Beneficjent otrzymał informację od Enea Operator o gotowości obiektu do podłączenia. 

Po otrzymaniu pisma od Enea Operator Wykonawca robót przystąpił do formalności związanych z podłączeniem instalacji fotowoltaicznej.

W dniu 22.06.2022 r. odbył się komisyjny odbiór instalacji fotowoltaicznej przez Enea Operator, który zakończył się zielonym światłem do podłączenia instalacji.

Formalnie ZWKiUK mogła zakończyć inwestycję z Wykonawcą robót budowlanych z firmą Eko-Solar - Elektrownie Słoneczne poprzez podpisanie protokołu odbioru końcowego robót.



PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ