Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

Informujemy, że w dniu 13.12.2023 r. nastąpią przerwy w dostawie wody od 9.00 do 12.00.dla mieszkańców, instytucji i zakładów znajdujących się na Skarpie, ul. Stromej, ul. Żaków oraz na os. Żaków.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.                Informujemy, że w dniu 13.12.2023 r. nastąpią przerwy w dostawie wody od 9.00 do 12.00.dla mieszkańców, instytucji i zakładów znajdujących się na Skarpie, ul. Stromej, ul. Żaków oraz na os. Żaków.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.               


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIInstalacja fotowoltaiczna na budynku Hydroforni na osiedlu Łużyckim w Świebodzinie

Instalacja fotowoltaiczna na budynku Hydroforni na osiedlu Łużyckim w Świebodzinie

W grudniu 2020 roku rozpoczęły się prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych na Hydroforni na osiedlu Łużyckim należącej do Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie.

Na dachu obiektu umieszczono 32 panele, które są podłączone do falownika.

7 stycznia 2021 roku wymieniono licznik prądu na dwukierunkowy.

Odbiór instalacji nastąpił 23 marca 2021. To pierwszy z obiektów ZWKiUK, w którym zaczęliśmy pozyskiwać tzw. czystą energię.

Instalacja ma moc 10,88 kW, a rocznie będzie ok 1 MWh energii elektrycznej i została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 os priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.1 Odnawialne źródła energii.PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ