Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

Informujemy, że w dniu 22.01.21 r. w związku z awarią przyłącza nastąpi wstrzymanie dostawy wody od godz 8-12 dla mieszkanców i instytucji znajdujących się przy ul. Sikorskiego 23, 25, 27, 29, 34, 36a, 36, 38, 40, 42, 42a, 42b, 42c, 44, 46, 48, 50, 52 ( odcinek od ronda Solidarności do przejazdu kolejowego przy ul. Sobieskiego ).Za utrudnienia przepraszamy.       Informujemy, że w dniu 22.01.21 r. w związku z awarią przyłącza nastąpi wstrzymanie dostawy wody od godz 8-12 dla mieszkanców i instytucji znajdujących się przy ul. Sikorskiego 23, 25, 27, 29, 34, 36a, 36, 38, 40, 42, 42a, 42b, 42c, 44, 46, 48, 50, 52 ( odcinek od ronda Solidarności do przejazdu kolejowego przy ul. Sobieskiego ).Za utrudnienia przepraszamy.      


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIWażny komunikat dla mieszkańców

Ważny komunikat dla mieszkańców

2020-11-19

?KOLEJNA WAŻNA AKTUALIZACJA?

Dziś otrzymaliśmy wyniki badań wody kolejnych próbek wody pobranych na nasze zlecenie. Próbki zostały pobrane w piątek przez akredytowane laboratorium Hamilton.
Tym razem rozszerzyliśmy ilość punktów poboru. Próbki zostały pobrane z tego punktu co wcześniej, a dodatkowo ze Stacji Uzdatniania Wody, Szpitala i Młyńskiej 37.
Wynik analizy tym razem również NIE POTWIERDZAJĄ obecności bakterii z grupy coli w wodzie????.
Wynik tak jak poprzednio przesłaliśmy do Sanepidu. Sanepid wydal komunikat o przydatności wody do spożycia.
A Państwu poniżej przekazujemy komunikat i wynik analiz w załączeniu.

 

WAŻNA AKTUALIZACJA

Właśnie otrzymaliśmy wyniki badań wody z tego samego punktu, z którego była pobrana próbka przez Sanepid.
Wynik analizy NIE POTWIERDZA obecności bakterii z grupy coli w wodzie.
Próbka była pobierana tego samego dnia, co próbka Sanepidu.
Wynik przesłaliśmy do Sanepidu. Oczekujemy na dalsze decyzje Sanepidu.
A Państwu poniżej przekazujemy wynik w załączeniu.

 

Informujemy, że w sprawozdaniu cząstkowym z badań wody w próbce pobranej w dniu 16.11.br. w punkcie poboru w m. Świebodzin w wyniku oznaczenia NIE STWIERDZONO obecności bakterii chorobotwórczych Escherichia coli (e.coli) oraz enterokoków kałowych.

Jednocześnie informujemy, że w powyższym sprawozdaniu w wyniku oznaczenia wskazano 1 jtk bakterii z grupy coli przy jednoczesnym podaniu niepewności wyniku od 0 jtk do 7 jtk. 

Wskazana powyżej niepewność wyniku oznacza, że w rzeczywistości mikroorganizmów w próbce może nie być w ogóle lub może być ich 7 jtk. Podanie wartości niepewności pozwala rozjaśnić niedokładność metody badawczej, która to wynika z badania żywych organizmów.

Chcąc uzyskać pewność że zdrowie naszych mieszkańców nie jest zagrożone, w tym samym dniu ZWKiUK zlecił akredytowanemu laboratorium pobranie próbki wody z tego samego punktu w mieście. Obecnie oczekujemy na sprawozdanie z wyniku. Po otrzymaniu sprawozdania z tych badań niezwłocznie Państwa poinformujemy o ich wyniku.

Jednocześnie informujemy Państwa, że na bieżąco monitorujemy stan mikrobiologiczny sieci wodociągowej. Ostatnie badania w tym punkcie przeprowadziliśmy w dniu 4.11.br.  Ich wynik wskazywał na BRAK obecności bakterii w wodzie. Wynik w załączeniu.

Niezależnie od powyższego podejmując daleko idące działania prewencyjne zgodnie z komunikatem PPIS w Świebodzinie, do czasu odwołania, zaleca się wodę do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków – używać wyłącznie po przegotowaniu.

O wszelkich zmianach i podejmowanych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ